Jak kupić Bitcoin z kartą kredytową i bez weryfikacji

Chociaż Bitcoin jest zdecentralizowanym i wysoce przejrzystym łańcuchem blokowym, w którym każda transakcja jest rejestrowana w księdze publicznej, anonimowość, którą zapewnia jest również bardzo ceniona.
Anonimowość ma wiele zalet, takich jak możliwość zakupu Bitcoin bez ujawniania tożsamości lub danych osobowych. Jednakże, przychodzi również jako dwustronny miecz, który przynosi ryzyko wraz z możliwościami. Pomimo faktu, że anonimowość jest jedną z kluczowych cech walut kryptograficznych, takich jak Bitcoin, ci, którzy planują skorzystać z niego będą mieli problemy do pokonania. W tym artykule dokonamy przeglądu zalet i braków anonimowych transakcji, a także przejdziemy przez sposoby kupowania Bitcoinu za pomocą karty kredytowej i bez weryfikacji.

Czy Bitcoin jest anonimowy?
Bitcoin jest przejrzystym, zdecentralizowanym łańcuchem blokowym. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest całkowicie anonimowy, ponieważ wszystkie transakcje i płatności kiedykolwiek dokonane w sieci Bitcoin są rejestrowane w księdze publicznej. Oznacza to, że dane zawierające zarówno adresy nadawcy i odbiorcy portfela, stan konta, kwota, czas i data transakcji są przechowywane i widoczne.

Pomimo tego, że nazwiska właścicieli adresów nie są publicznie wymienione, mogą one być połączone z osobą rzeczywistą poprzez śledzenie adresów IP lub historii transakcji.

Jedynym sposobem na dokonanie prawdziwie anonimowej transakcji jest nieujawnianie tożsamości właściciela adresu lub nie łączenie ich w ogóle. Jest to jeden z powodów, dla których numery adresów Bitcoinów są używane tylko raz.

Zalety anonimowych transakcji
Ponieważ dane są jedną z najcenniejszych walut w dzisiejszych czasach, prywatność jest tak samo ważna jak zawsze. Anonimowość nie zawsze oznacza, że używana jest nielegalna działalność, jednak krypto-waluty są jedną z najbardziej ulubionych metod płatności wśród podejrzanych podmiotów i społeczności przestępczej ciemnej sieci.

Istnieje jednak wiele uzasadnionych powodów, gdy ktoś wolałby skorzystać z niesprawdzonego, lub innymi słowy, niezidentyfikowanego sposobu na zakup Bitcoina:

Brak dowodu tożsamości. Obecnie na świecie jest ponad 1,1 miliarda ludzi bez odpowiedniego dowodu tożsamości, a więc bez odpowiedniego konta bankowego. Cyfrowe waluty, takie jak Bitcoin, mogą być potencjalnym źródłem wartości dla takich ludzi. Jednak nie ma dla nich zbyt wielu możliwości, poza gotówką, aby płacić za waluty cyfrowe bez weryfikacji tożsamości.

Poufność. Zdecydowana większość użytkowników kryptocurrency, którzy chcą kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej i bez weryfikacji, nie są tymi, którzy nie mają konta bankowego. Użytkownicy ci cenią sobie swoją prywatność z różnych powodów, w tym z powodu poufności szerokiego zakresu danych osobowych i większego bezpieczeństwa transakcji.

Bezpieczeństwo. Nawet najlepiej zabezpieczone wymiany kryptograficzne mogą zostać zaatakowane przez hakerów, co w rezultacie oznacza, że Twoje cyfrowe aktywa, a także Twoje prywatne dane (takie jak dane paszportowe, adres, kontakty, konto i numery kart kredytowych) mogą zostać skradzione i wykorzystane do różnych celów, w tym do prania brudnych pieniędzy. Kupno bitcoins bez weryfikacji tożsamości oznacza, że nie ma szans na kradzież tożsamości, co jest bardzo interesujące dla każdego, kto szuka bezpieczeństwa online. Co więcej, niezidentyfikowane transakcje zabezpieczają konta przed nieprzewidywalnymi ruchami rządowymi i zakazami dotyczącymi kryptokurantów. Możliwość nieujawniania swojej tożsamości może być jedynym sposobem na utrzymanie bezpieczeństwa Bitcoins w jurysdykcjach z wysoce nieprzewidywalnymi władzami i wprowadzonymi zakazami krypto-walut, a nawet ewentualną konfiskatą.

Konsumpcja niezweryfikowanych transakcji

Szczerze mówiąc, kupno Bitcoinu za pomocą karty kredytowej, ale bez weryfikacji tożsamości nie jest całkowicie anonimowe. Karta kredytowa, jak również każde konto bankowe jest powiązane z Twoim imieniem i nazwiskiem, co oznacza, że kupno Bitcoin z przelewem bankowym będzie zawsze możliwe do prześledzenia i łatwe do podłączenia z powrotem do właściciela konta.

Pomimo faktu, że nie jest całkowicie anonimowy, zakup Bitcoinu kartą kredytową i bez dowodu tożsamości może wiązać się z różnymi brakami i niesie ze sobą pewne zagrożenia bezpieczeństwa, w tym:

Podejrzenie. Waluty kryptograficzne, takie jak Bitcoin, a także monety prywatności są nadal jedną z najczęściej używanych metod płatności za nielegalne transfery, pranie brudnych pieniędzy lub finansowanie terroryzmu. Popularność wśród podejrzanych podmiotów, oszustów i osób uchylających się od płacenia podatków przyciąga odpowiednio większe zainteresowanie ze strony organów ścigania.

Oszustwa. Ponieważ niezweryfikowane transakcje są dostępne tylko na niezarejestrowanych platformach, takich jak giełdy peer-to-peer (P2P), zawsze pozostaje możliwość natknięcia się na oszustów, co oznacza, że nie można faktycznie uzyskać Bitcoin, za który zapłacono.

Wyższa cena. Anonimowość przychodzi na swój koszt, co oznacza, że zakup Bitcoin’a bez identyfikacji może kosztować więcej niż zrobienie tego na regulowanej giełdzie ze zweryfikowanym ID.

Trzy sposoby na zakup Bitcoinu za pomocą karty kredytowej i bez identyfikatora
Ponieważ przepisy dotyczące kryptokurandyzmu wzrosły w różnych jurysdykcjach, kupno Bitcoins bez weryfikacji tożsamości stało się trudniejsze. Jednak nadal istnieją legalne sposoby kupowania Bitcoinów za pomocą karty kredytowej i bez autoryzacji.

Wymiana P2P
Jednym z najbardziej popularnych sposobów zakupu kryptociągu bez sprawdzania tożsamości jest wymiana kryptograficzna peer-to-peer (P2P). Giełdy te nie przechowują twoich środków samodzielnie, lecz działają jako pośrednicy między dwoma kontrahentami.

Ponieważ istnieje wiele giełd P2P obsługujących transakcje Bitcoin, tutaj są one najbardziej powszechne i popularne:

Jedna z najstarszych i najbardziej renomowanych giełd P2P pozwala kupować i sprzedawać Bitcoiny anonimowo przy użyciu różnych metod płatności z wyjątkiem gotówki. Weryfikacja numeru telefonu lub e-mail jest wystarczająca, natomiast weryfikacja ID nie jest wymagana.

Giełda stosuje ranking reputacji dla każdego użytkownika, a także udostępnia jego publiczną historię handlową dla każdego, kto chce ją sprawdzić. Oferuje również usługę escrow, gdy Bitcoiny sprzedawcy są przechowywane do momentu otrzymania płatności. Wymiana stosuje 0,75% opłaty kupującego i 0,25% opłaty kupującego, obliczane są również dodatkowe opłaty za escrow.

LocalCryptos tworzy również nowy adres portfela za każdym razem, gdy użytkownik dokonuje transakcji. Adresy portfeli są jednak powiązane z kluczem prywatnym użytkownika.

HodlHodl
Inną globalną giełdą noncustodial peer-to-peer, która handluje Bitcoin Profit bez znajomości swoich klientów (KYC) i wymagań dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) jest HodlHodl.

Giełda jest również pierwszą platformą handlową non-custodial Bitcoinów zintegrowaną z Bitcoin-focused mobile app Blue Wallet.

HodlHodl obsługuje również usługę escrow i pozwala na różne metody płatności, w tym kart kredytowych i przelewów bankowych. Giełda stosuje opłatę 0,6% dla każdego nowo zarejestrowanego użytkownika i odpowiednio 0,5% opłaty transakcyjnej dla każdego, kto przeszedł proces weryfikacji.

Paxful
Podobnie jak w przypadku LocalCryptos i HodlHodl, inna wymiana P2P Paxful nie wymaga weryfikacji ID przy zakładaniu konta. Giełda oferuje ponad 300 metod płatności, w tym płatności kartą kredytową.

Paxful pozwala jednak na zakup Bitcoinów o wartości do $1.500 bez weryfikacji ID. Pobiera również opłatę manipulacyjną w wysokości 1%. Chociaż giełda nie stosuje opłat za kupno Bitcoinów, to jednak pobiera od sprzedawców opłatę opartą na kursie rynkowym Bitcoinów w momencie transakcji.

2. Bankomaty Bitcoinów
Drugą dostępną opcją zakupu Bitcoinu kartą kredytową bez weryfikacji jest korzystanie z bankomatów Bitcoin. Istnieją numery bankomatów Bitcoin na całym świecie, gdzie można kupić Bitcoins płacąc gotówką lub kartą debetową lub kredytową.

Zdecydowana większość tych bankomatów pozwala na zakup aktywów cyfrowych anonimowo, przy czym potrzebna jest tylko identyfikacja numeru telefonu. Ponieważ bankomaty nie pytają o polisy KYC lub wymagania dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML), są one wygodną opcją zabezpieczenia tożsamości.

Wadą jest jednak stosunkowo niewielka liczba bankomatów Bitcoin na całym świecie. Chociaż istnieją narzędzia internetowe, takie jak radar bankomatów monetarnych lub źródło monet, aby zidentyfikować lokalizację każdego pojedynczego bankomatu Bitcoin na świecie, są one zlokalizowane głównie w dużych miastach, pozostawiając za sobą peryferia. Co więcej, bankomaty kryptograficzne zazwyczaj pobierają wysokie opłaty (7%-10%), które nie zawsze są warte płacenia za użytkowników Bitcoinów.

3. Karty upominkowe

Handel kartami upominkowymi dla Bitcoins jest jedną z modnych opcji, zwłaszcza od czasu pandemii koronaawirusa. Metoda jest tutaj prosta, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to kupić uznaną kartę upominkową w lokalnym sklepie i sprzedać ją dla Bitcoins na cyfrowej giełdzie aktywów.

Numery markowych producentów takich jak Amazon, Microsoft lub iTunes oferują swoje karty upominkowe, które są wspólnym aktywem handlowym na giełdach peer-to-peer, takich jak Paxful lub LocalBitcoins.

Istnieją również sklepy internetowe, takie jak eGifter, gdzie można znaleźć setki różnych kart podarunkowych. Ponieważ istnieją zniżki na różne karty podarunkowe, zawsze istnieje możliwość zarobienia dużej ilości pieniędzy.

Wniosek
Dokonując różnych płatności i zakupów online, pozostawiamy nasze cyfrowe ślady. A ponieważ jest wielu złych aktorów i hakerów, którzy chcą wykorzystać te informacje do własnych celów, rośnie potrzeba ochrony danych wrażliwych.

Anonimowość ma wiele zalet, jednak dokonywanie niezweryfikowanych zakupów na giełdach kryptograficznych może wiązać się z pewnym ryzykiem. Waluty kryptograficzne, w tym Bitcoins, są nadal jedną z najbardziej popularnych metod płatności wśród cyberprzestępców, piorących pieniądze lub terrorystów, co oznacza, że anonimowe transakcje Bitcoin mogą być interesujące dla organów ścigania lub administratorów podatkowych.